Głównej zawartości

 Dni otwarte Placówki Wsparcia Dziennego i ekopiknik

To było kolejne świetne popołudnie na leszczyńskim "Zameczku"!

23 września odbyły się Dni Otwarte Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny. Piękną jesienną aurę dopełnili wspaniali goście - mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, którzy w tym dniu mieli okazję poznać Placówkę "od środka".

Wewnątrz Placówki wychowawcy przygotowali warsztaty kreatywno - techniczne, podczas których wykonywano "żywe obrazy". Była też okazja, aby zapoznać się z historią Placówki i zapisać dzieci na zajęcia.

Na zewnątrz budynku, również atrakcji było co niemiara. W ramach pikniku podsumowującego działania o charakterze ekologicznym przeprowadzono szereg warsztatów Eko.

Wychowawcy Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka organizowali mnóstwo animacji dla dzieci, tj. Żywa Gra. Na naszych najmłodszych gości czekał dmuchany Zamek Balbinka. Każdy znalazł "coś" dla siebie!Dni otwarte Placówki Wsparcia Dziennego

13 września br. w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny odbyły się DNI OTWARTE.

Zaproszeni uczniowie leszczyńskich szkół mieli okazję zobaczyć i sprawdzić, jakie atrakcje czekają na dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.

Wychowawczynie Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny przygotowały na ten dzień mnóstwo atrakcji - tory przeszkód, mega gry planszowe, zabawy z chustą, balonowe zwierzątka i zamek dmuchany.

Dziękujemy dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom za tak liczne zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Dzieci, które chciałyby regularnie uczęszczać na zajęcia zapraszamy na kolejne dni otwarte wraz z rodzicami w dniu 23 września br. od 16.00 do 19.00.

 


Dzień Sąsiada - wspólny grill

Wspólny grill to najlepszy sposób na integrację z sąsiadami!

Dlatego też, uczestnicy projektu zaprosili swoich Sąsiadów – wychowanków świetlicy, "Seniorów z Zameczku", Dzielnicowego oraz okolicznych mieszkańców Leszczyn do wspólnego grillowania.

28 lipca 2021 r. spotkaliśmy się wspólnie na terenach rekreacyjnych wokół "Zameczku".

Była idealna pogoda, wspaniałe towarzystwo, przemiła atmosfera, świetna zabawa i wyśmienite kiełbaski!

 


Nutka kawy

Kawa w towarzystwie przyjaciół, w pięknej scenerii i przy dźwiękach skrzypiec! Idealne poniedziałkowe popołudnie! Tak właśnie było w poniedziałek, 26 lipca 2021 r.

W ramach realizowanego projektu odbyło się spotkanie „Nutka kawy”.

Mieszkańcy Leszczyn, ale przede wszystkim uczestnicy projektu oraz "Seniorzy z Zameczku" mieli okazję napić się dobrej kawy, spędzić wspólnie miło czas i posłuchać utalentowanej Martynki Vorreiter, która zagrała piękny koncert na skrzypcach!

Wspaniały przykład integracji lokalnej, który z pewnością każdy z obecnych zapamięta!


Festyn z okazji rozpoczęcia lata

26 czerwca 2021 r. uczestnicy projektu wzięli udział w zorganizowanym na terenie "Zameczku" festynie z okazji rozpoczęcia lata.

Festyn był okazją do świetnej zabawy, ale również zaprezentowania prac dzieci w ramach konkursu „Poznaj Zamek”.


Ciuch za ciuch

Za nami kolejna inicjatywa w ramach realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach projektu "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - Program Aktywności Lokalnej " - bezgotówkowa wymiana ubrań "Ciuch za ciuch".

Akcja odbyła się 18 czerwca 2021 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie "Zameczku" w Leszczynach.


Śniadanie na trawie

Za nami kolejne wydarzenie w ramach realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach projektu "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - Program Aktywności Lokalnej" - Śniadanie na trawie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom, mieszkańcom oraz grupom szkolnym i przedszkolnym, które wspólnie z nami zjadły  śniadanie przy leszczyńskim Zameczku !


Wystawa fotograficzna „Leszczyny sprzed lat”

Zameczek w Leszczynach, kościół, szkoła, ochotnicza straż pożarna, Piast Leszczyny …. - to one przez lata budują klimat Leszczyn.

Grupa mieszkańców – Uczestników projektu pn. „Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej” - postanowiła przypomnieć wszystkim dawne czasy. Powstała wystawa „Leszczyny sprzed lat”.

Zapraszamy mieszkańców Leszczyn oraz całej naszej Gminy do zwiedzania wystawy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.


Sprzątanie starego cmentarza

W sobotę, 8 maja, Uczestnicy Projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta - PAL" wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Leszczyn "Dzwon", brali udział w akcji sprzątania starego leszczyńskiego cmentarza.

Akcja była elementem wydarzeń w zakresie wartości przestrzeni, dziedzictwa kulturowego obszaru oraz możliwości samodzielnego dbania o otoczenie.

Była też okazją do integracji lokalnej społeczności oraz edukacji naszych dzieci w zakresie troski o nasze otoczenie oraz praktyczną nauką segregacji śmieci.


Mieszkańcy stworzą wyjątkową wystawę. Poszukiwane stare zdjęcia !

Zameczek w Leszczynach, stacja kolejowa, kościół, szkoła, pomnik, stadion, ratusz …. - to one przez lata budują klimat Leszczyn. Grupa mieszkańców – uczestników projektu pod nazwą „Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej” - postanowiła przypomnieć wszystkim dawne czasy.

Powstanie wystawa „Leszczyny sprzed lat”. Każdy może przyłączyć się akcji. Zdjęcia, które zostaną wykorzystane na wystawie można przynosić do „Zameczku” w Leszczynach do 30 kwietnia (w godzinach od 8.00 do 14.00). Zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane.

Dokumenty do pobrania:


Projekt "Reintegracja i integracja stanowi przyszłość naszego miasta – Program Aktywności Lokalnej" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX. Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.5 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym - konkurs