Głównej zawartości

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

W związku z trwającym w całym kraju Spisem powszechnym ludności i mieszkań zachęcamy do jak najszybszego spełnienia tego obowiązku poprzez dokonanie samospisu na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Co, gdzie i kiedy

W celu dokonania spisu można również skorzystać ze stanowiska komputerowego w naszym urzędzie.

W godzinach pracy urzędu pomocy udzielą członkowie Gminnego Biura Spisowego.

Dodatkowo w trzy najbliższe poniedziałki, tj. 21 i 28 czerwca oraz 5 lipca, będą do Państwa dyspozycji również w godzinach popołudniowych, do godziny 19:00.

Co trzeba wiedzieć

W celu dokonania spisu konieczne jest przygotowanie nr PESEL wszystkich osób podlegających spisowi, posiadać informację o osobach podlegających spisowi oraz posiadać wiedzę o spisywanej nieruchomości.

W miarę możliwości proszę o wcześniejsze telefoniczne umówienie terminu.

Przypomnienie

Przypominamy również, że w przypadku braku samodzielnego dokonania spisu, istnieje obowiązek przekazania danych rachmistrzom, którzy obecnie mogą się z Państwem kontaktować telefonicznie z numeru telefonu 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99.

Jeszcze raz zachęcamy gorąco do czynnego uczestnictwa w Narodowym Spisie Powszechnym.

Wywiad bezpośredni podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają realizację wywiadów bezpośrednich w terenie. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się przez Internet, nie spisały się na infolinii (22 279 99 99) ani nie zadzwonił do nich rachmistrz spisowy.

Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

  • Obowiązek udziału w spisie powszechnym zapisano w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).
  • Ze względu na sytuację epidemiczną, jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie, pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.
  • Wywiady bezpośrednie prowadzone będą przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych i dystansu społecznego.